Hliníkové lodžie

Jako novinku v naší nabídce jsou hliníkové lodžie s betonovou podestou

Tyto lodžie se skládají z jednotlivých modulů, jsou předsazené před opravovaný objekt a můžeme je (stejně jako ocelové) dodat i tam, kde dosud žádné balkony nebyly.

Hliníkové lodžie můžeme realizovat na základě statického posudku až do výšky 6 poschodí bytového domu a v rozměrech od 2,50 x 1,50 m až do 4,00 x 2,50 m.

Tímto provedením se dostatečně zvětší venkovní prostor bytu, který se může využít nejen k odpočinku, ale i k posezení s přáteli.

Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie
Hliníkové lodžie

Hliníkové lodžie se skládají z jednotlivých modulů od spodu v logickém sledu až po poslední balkón. Stojí na dvou stavebních fundamentech, které jsou připraveny dle našich podkladů stavební firmou. Na tyto stavební patky s nasazovacími rourami jsou připevněny 4 velmi kvalitní hliníkové podpěry s kruhovým průřezem o průměru 110 mm. Tyto podpěry nesou veškeré vertikální zatížení a jsou samostatným prvkem, nezávislým na budově. Rozložení horizontálních sil je zajištěno připojením ke stěně, které se skládá z desky (do délky nastavitelné) s přírubou, aby dokázala vyrovnat různé tloušťky tepelné izolace.

Alt Text
Alt Text
Alt Text

Podpěry jsou vedeny skrz betonovou desku, přičemž spoj dvou podpěr mezi patry je pod deskou, takže spoj není viditelný a tím se redukuje dojem, že jsou lodžie dodatečně přistavěny. Betonová podesta je armovaná betonová deska, kde všechna nezbytná připojení pro podpěry a sloupky zábradlí jsou již připravena. Ty jsou samozřejmě z ušlechtilé oceli. Pro snadné odvodnění je pochozí plocha vyrobena s lehkým spádem a dešťová voda je přímo odvedena. Pochozí plocha je továrně dodávána jako hladká a podesta je odolná proti počasí, nevyžaduje žádné další úpravy. Přirozeně lze ale podlahu natřít nebo položit dlažbu. Jednotlivé části konstrukce zábradlí jsou vyrobeny z proti korozi odolného hliníku, na které jsou montovány krátké nebo dlouhé profily z moderních hliníkových materiálů. Tyto profily dodávají balkónu vzdušný, elegantní vzhled a zároveň chrání soukromí. Snadno udržovatelný hliník zaručuje stabilitu a odolnost.

Alt Text
Alt Text
Alt Text

Nad horní lodžií je pultová střecha na jejíž přední straně je okap s odtokem. Krytina je zhotovena z 8 mm speciálního skla. Jinou krytinu lze dodat na přání.
Jako doplněk nabízíme zástěny, které mohou být namontovány na jedné nebo obou stranách lodžie. Na přání a zvýšení komfortu se dodává markýza v hliníkovém pouzdru, která se upevňuje na přední podpěry. Na zábradlí je možné dodat i praktický držák na truhlíky.

Více informací o systému hliníkových lodžií pro bytové domy

Pomůžeme Vám s výběrem a návrhem lodžie.

Napište nám

info@pekstra.cz

Zeptejte se nás

Formulář

Zavolejte nám

+420 605 153 700

Sdílejte:
Facebooktwittergoogle_plus

Share This